poniedziałek, 23 kwietnia 2012

Tanie rozmowy do Polski - Lebara


Lebara Group jest międzynarodowym operatorem telefonicznym, specjalizującym się głównie w tanich, międzynarodowych połączeniach telefonicznych. Usługa realizowana jest poprzez karty pre paid (nie ma abonamentu).
Aby zacząć korzystaś z sieci Lebara, należy zaopatrzyć się w kartę startową SIM, dostępną w wielu angielskich sklepach, m.in w: Tesco, Sainsbury’s, Costcutter, Netto oraz stacjach benzynowych Texaco, Esso, BP itd. Na karcie zawarta już będzie pewna kwota na rozmowy, którą po uruchomieniu karty zgodnie z doręczoną instrukcją możemy wykorzystać na rozmowy do Polski. Istnieje również możliwość zamówienia kart przez internet (w tym darmowa karta bez żadnych środków).
Ceny za połączenia z UK do PL wynoszą:
- na telefon stacjonarny: 4p/minutę
- na telefon komórkowy: 9p/minutę
Kartę możemy również wykorzystać do połączeń UK-UK, cena za minute połączenia wynosi 10p, tyle samo zapłacimy za 1 sms-a.
W tej chwili dostępna jest promocja - 10 GBP za darmo po doładowaniu w kwocie 20 GBP. Oznacza to, że powyższe koszty spadają nam o 1/3: wydając 20 GBP mamy łącznie 30 GBP, a to pozwoli nam na 750 minut rozmów na telefon stacjonarny bądź 333 minuty na komórkę. Należy oczywiście pamiętać o minutowym naliczaniu rozmów, wobec czego będzie ich z pewnością mniej.
Po wyczerpaniu doładowania, kartę możemy doładować online na stronie firmy Lebara.
Wady i Zalety korzystania z kart Lebara.
1. Wady.
- Jeżeli na codzień posługujemy się inną kartą SIM, będziemy musieli zmieniać karty w telefonie, co nie jest zbyt poręczne. Rozwiązaniem może być telefon komórkowy na 2 karty SIM.
- Umiarkowane ceny za połączenia - na rynku spotykane są tańsze oferty
2. Zalety.
- Brak konieczności wpisywania kodów, kupowania zdrapek i podawania różnych numerów aby wykonać docelowe połączenie
- Brak konieczności wykupowania abonamentu, możliwość zachowania swojego numeru telefonu
- Prosty i jasny plan cenowy, brak ukrytych opłat
Firma deklaruje, że posiada w zasięgu 99% populacji UK. Niemniej jednak w internecie można spotkać różne opinie na temat jakości połączeń.
Strona firmy: Lebara Mobile

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz